Zdjęcia z opuszczonego KL Auschwitz z 1945 roku

Unikalną rolkę fotografii Marii Chrząszczowej z Auschwitz-Birkenau z 1945 r., prezentowaną po raz pierwszy w całości, współczesne zdjęcia Mikołaja Grynberga z tego samego miejsca oraz oryginalną makietę projektu z 1958 r., upamiętniającego ofiary nazistowskiego ludobójstwa, autorstwa zespołu Oskara Hansena, można oglądać w warszaws

niezalezna.pl 2020-01-23
Szwajcaria wyemitowała najmniejszą złotą monetę na świecie. Ma ok. 3 mm i wizerunek Einsteina

Złotą monetę o średnicy niespełna 3 milimetrów wprowadziła do obiegu Szwajcaria. Widnieje na niej wizerunek słynnego fizyka Alberta Einsteina, który pokazuje język. To najmniejsza moneta na świecie - podała w czwartek agencja AP.

niezalezna.pl 2020-01-23
Zenek: jest już zwiastun filmu o królu disco polo

W sieci pojawił się już zwiastun filmu

niezalezna.pl 2020-01-23
JLL: jeszcze nie czas na mocną korektę

Niskie stopy i rosnąca inflacja napędzają popyt na mieszkania. Trudno oczekiwać, że lokale będą taniały.

www.rp.pl 2020-01-23
Bliscy rolnika przywiązani do ziemi. Taki może być skutek nieprecyzyjnych przepisów

Dzieci rolnika obdarowane gruntem muszą przez pięć lat prowadzić gospodarstwo i nie mogą go sprzedać taki może być efekt nieprecyzyjnych przepisów ustawy o obrocie ziemią rolną.

forsal.pl 2020-01-23
McDonald's w Polsce przechodzi na papierowe słomki

Od 23 stycznia we wszystkich restauracjach w Polsce będą dostępne wyłącznie papierowe słomki informuje sieć McDonald's. Jesteśmy pierwszym rynkiem z takim rozwiązaniem

www.rp.pl 2020-01-23
Turcja chce Gruzji w NATO. Potrzebujemy się nawzajem

Minister spraw zagranicznych Turcji Mevlut Cavusoglu powiedział w czwartek w Davos, że NATO powinno zostać powiększone, a w skład Sojuszu Północnoatlantyckiego powinna wejść Gruzja niezależnie od obaw innych krajów.

niezalezna.pl 2020-01-23
Prokurator Katarzyna Gembalczyk może mieć dyscyplinarkę za togę na Marszu Tysiąca Tóg

Prokurator Katarzyna Gembalczyk z Prokuratury Okręgowej w Warszawie może mieć dyscyplinarkę za użycie togi podczas Marszu Tysiąca Tóg - poinformował na Twitterze reporter RMF FM, Patryk Michalski.

www.rp.pl 2020-01-23
Szefowa Kancelarii Sejmu nie stawi się przed sądem w Olsztynie

Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska nie stawi się jutro przed Sądem Okręgowym w Olsztynie na wezwanie sędziego Pawła Juszczyszyna.

www.rp.pl 2020-01-23
Projekt ustawy okołobudżetowej ponownie do komisji finansów

W związku ze złożeniem w trakcie drugiego czytania poprawek, Sejm skierował projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2020, czyli tzw. ustawę okołobudżetową ponownie do komisji finansów publicznych w celu przedstawienia dodatkowego sprawozdania.

forsal.pl 2020-01-23
GIS: powracający z Wuhan z objawami grypy powinni zgłosić się do oddziału zakaźnego

Osobom powracającym z miasta Wuhan w Chinach, u których występują objawy przypominające ciężką grypę, zaleca się zgłoszenie do izby przyjęć oddziału zakaźnego i poinformowanie o podróży przekazał w czwartek GIS.

forsal.pl 2020-01-23
Główny Inspektor Sanitarny wydał zalecenia ws. koronawirusa. Uwaga na objawy przypominające grypę

Osobom powracającym z miasta Wuhan w Chinach, u których występują objawy przypominające ciężką grypę, zaleca się zgłoszenie do izby przyjęć oddziału zakaźnego i poinformowanie o podróży przekazał dziś GIS.

niezalezna.pl 2020-01-23
Kancelaria Premiera przygotowana na wystąpienie Putina. Będziemy reagować na bieżąco

Specjalny zespół złożony z przedstawicieli kancelarii prezydenta i premiera oraz MSZ będzie monitorował dzisiejsze wydarzenia w Jerozolimie. Będziemy na bieżąco reagować na wystąpienie prezydenta Władimira Putina i innych przedstawicieli Federacji Rosyjskiej - zapowiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

niezalezna.pl 2020-01-23
Zwiastun filmu Zenek . Premiera 14 lutego

Opowieść o życiu i karierze największej gwiazdy disco polo.

www.tvp.info 2020-01-23
Kasia Nosowska chce zająć miejsce Meghan Markle? Zabawne nagranie wokalistki podbija sieć WIDEO

Katarzyna Nosowska znana jest z poczucia humoru. Wokalistka opublikowała zabawne nagranie, w którym zwraca się do królowej Elżbiety II.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Sensacja w Pompejach. Tajemnicze szkło to resztki m zgu ofiary Wezuwiusza

Wysoka temperatura zachowała szczątki ofiary.

www.tvp.info 2020-01-23
Analitycy: Wyższa dynamika sprzedaży przyspieszy konsumpcję prywatną

W całym czwartym kwartale 2019 r. sprzedaż detaliczna rosła nieco szybciej, niż w trzecim kwartale, w związku z czym szacujemy lekkie przyspieszenie konsumpcji prywatnej w końcówce roku - skomentował w czwartek Piotr Piękoś z Pekao SA.

forsal.pl 2020-01-23
Nelson J. Perez został nowym arcybiskupem Filadelfii

Ojciec Święty przyjął rezygnację z rządów pasterskich archidiecezją Filadelfii w USA złożoną przez 75-letniego abp Charlesa Chaputa OFM Cap i mianował jego następcą 58-letniego bpa Nelsona J. Pereza, dotychczasowego biskupa diecezji Cleveland w stanie Ohio.

www.deon.pl 2020-01-23
Zmowa przetargowa ws. remontów dróg

UOKiK wydał decyzję, w której stwierdził, że dwaj przedsiębiorcy zawarli zmowę przetargową. W niedozwolony sposób wpływali oni na wynik zamówień publicznych na remonty dróg.

niezalezna.pl 2020-01-23
Dobre wyniki Przewozów Regionalnych

Przewozy Regionalne, których pociągi kursują pod marką Polregio, przewiozły w roku 2019 o 7,7 mln pasażerów więcej niż w 2018 r. - informuje przewoźnik w komunikacie i dodaje, że w ubiegłym roku z jego usług skorzystało 88,9 mln pasażerów. Rok wcześniej było ich 81,2 mln.

niezalezna.pl 2020-01-23
LOT lata do Chin zgodnie z rozkładem

Żadna z europejskich linii lotniczych, w tym polski LOT nie rozważają w tej chwili zawieszenia rejsów do Chin. LOT lata na dwa chińskie lotniska, obydwa są w Pekinie Beijing International i na Beijing Daxing.

www.rp.pl 2020-01-23
Zdelegalizowano neonazistowską organizację w Niemczech. Chodzi o słynne Combat 18

Niemieckie MSW ogłosiło w czwartek decyzję o delegalizacji neonazistowskiej organizacji Combat 18 Deutschland. Jak podkreślono, ma to być wyraźny sygnał przeciwko antysemityzmowi i skrajnie prawicowemu ekstremizmowi.

niezalezna.pl 2020-01-23
Mosze Kantor: Prezydent Duda mógł przemawiać na uroczystej kolacji. Co na to Polska?

Jest mi bardzo przykro, że prezydent Polski Andrzej Duda zdecydował się nie przyjeżdżać na V Światowe Forum Holokaustu - powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Yad Vashem w Jerozolimie dyrektor tego instytutu Awner Szalew.

Niemcy: MSW zdelegalizowało neonazistowską organizację Combat 18

Niemieckie MSW ogłosiło w czwartek decyzję o delegalizacji neonazistowskiej organizacji Combat 18 Deutschland. Jak podkreślono, ma to być wyraźny sygnał przeciwko antysemityzmowi i skrajnie prawicowemu ekstremizmowi.

forsal.pl 2020-01-23
16-latek zmarł z wychłodzenia. Około 1,5 kilometra od miejsca zamieszkania

Wychłodzenie organizmu było przyczyną śmierci 16-latka z Boksyc, którego ciało znaleziono w rowie w minioną sobotę. Do śmierci nastolatka nie przyczyniły się osoby trzecie - podał dziś prokurator rejonowy z prokuratury w Ostrowcu Świętokrzyskim Cezary Skalmierski.

niezalezna.pl 2020-01-23
Prezydent Duda w Davos: Naszym celem jest wzmocnienie wschodniej flanki NATO

NATO oznacza pokój, bezpieczeństwo, stabilność i dobrobyt. Naszym celem jest przede wszystkim by wzmocnić NATO jako sojusz, wzmocnić obecność Sojuszu Północnoatlantyckiego na wschodniej flance - mówił w czwartek prezydent Andrzej Duda w Davos podczas panelu pt.: The Future of NATO.

niezalezna.pl 2020-01-23
Dyrektor Jad Waszem wyraził żal z powodu nieobecności prezydenta Dudy. Suski odpowiada

- Mogę wyrazić ubolewanie, że polskiemu prezydentowi odmówiono zabrania głosu. W sytuacji, kiedy nie wiadomo czy będziemy i jak będziemy zaatakowani przez Putina, a pan prezydent miałby słuchać tego rodzaju wystąpień i nie mógłby na to odpowiedzieć, to jego decyzja jest jedyną słuszną. Nie można było tam pojechać - powiedział w roz

niezalezna.pl 2020-01-23
Bradley Cooper pracuje z Netflixem. Stworzą film o znanym kompozytorze

Bradley Cooper łączy siły z Netflixem. W planach jest nakręcenie filmu o znanym kompozytorze Leonardzie Bernsteinie. Co wiemy o filmie i kiedy trafi on na Netflixa?

www.radiozet.pl 2020-01-23
Sprawa abp. Lengi: od arcybiskupa powinien odciąć się przewodniczący Episkopatu

Tak naprawdę mamy do czynienia z kukułczym jajkiem, z którym nikt nie wie, co zrobić

www.deon.pl 2020-01-23
Karolina Pisarek - kim jest uczestniczka Ameryki Express 2? WIEK, WZROST

Kim jest Karolina Pisarek? Wiek, wzrost, chłopak, rozstanie, Instagram, Top Model, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat uczestniki drugiej edycji programu Ameryka Express, można znaleźć w tym artykule.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Daria Ładocha - wiek, przepisy, Instagram: kim jest prowadząca Ameryka Express 2?

Daria Ładocha - wiek, przepisy, data urodzenia, Instagram, książka, mąż: kim jest prowadząca Ameryka Express 2? Sprawdzamy informacje dotyczące nowej prowadzącej program TVN, czyli kto to jest Daria Ładocha, data urodzenia, wiek, przepisy, insta i inne informacje.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Firmy wykorzystują outsourcing, by obchodzić przepisy. PIP sprawdzi leasing pracowniczy

Dla wielu firm outsourcing to sposób na obchodzenie przepisów o pracy tymczasowej. W tym roku rozpoczną się kontrole, które zbadają takie przypadki.

forsal.pl 2020-01-23
Film Wszystko dla mojej matki doceniony w Bangladeszu

Wszystko dla mojej matki Małgorzaty Imielskiej otrzymało nagrody dla najlepszego filmu fabularnego i za reżyserię w sekcji Kino Kobiece podczas Dhaka International Film Festival - poinformowała Telewizja Polska, koproducent filmu.

niezalezna.pl 2020-01-23
Forum w Davos: Czas zlikwidować podatkowe raje

Ujednolicenie europejskiego systemu podatkowego zwiększy budżet wspólnoty i pozwoli realizować ambitne projekty takie jak green deal.

www.rp.pl 2020-01-23
Resort obrony Rosji: 450 bojowników zaatakowało armię syryjską w Idlibie

Około 450 bojowników zaatakowało rządowe wojska syryjskie w prowincji Idlib na północnym zachodzie Syrii - poinformowało w czwartek ministerstwo obrony Rosji. Do ataku doszło 22 stycznia wieczorem, zginęło około 40 syryjskich wojskowych.

forsal.pl 2020-01-23
Joanna Kupa niezadowolona z figury po ciąży. Ile przytyła gwiazda Top Model?

Joanna Kupa narzeka, że trudno jest jej zrzucić kilogramy po ciąży. Szefowa Top Model zdradziała, ile chce jeszcze schudnąć.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Tomasz Sekielski schudł 50 kg. Żona wspomina: Bałam się o jego życie

Tomasz Sekielski przeszedł niesamowitą metamorfozę. Twórca dokumentu Tylko nie mów nikomu schudł dla zdrowia 50 kilogramów.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Lichocka rezygnuje z prac w podkomisji ds. współpracy z NATO. Propagandysta Moskwy szefem? To żart

Zrezygnowałam z prac w podkomisji ds. współpracy międzynarodowej i kontaktów z NATO - poinformowała w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka. Powodem decyzji jest wybór przewodniczącego podkomisji - na stanowisko wybrano Macieja Laska PO.

niezalezna.pl 2020-01-23
Światowe Forum Holokaustu w Yad Vashem - relacja na żywo

W Yad Vashem w Jerozolimie rozpoczyna się Światowe Forum Holokaustu. W uroczystościach nie bierze udziału prezydent Polski Andrzej Duda. Na rp.pl relacja na żywo.

www.rp.pl 2020-01-23
Trening sztabowy w giżyckiej brygadzie

W dniach 21-22 stycznia w 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej odbył się trening sztabowy pod kryptonimem Pisa-20.

niezalezna.pl 2020-01-23
Eurostat: Udział energii z OZE w Polsce wzrósł do 11,3 proc. w 2018 r.

Udział energii ze źródeł odnawialnych OZE w końcowym zużyciu energii brutto wyniósł w Polsce 11,3 proc. w 2018 r. wobec 11 proc. rok wcześniej i wobec celu 15 proc. w 2020 r., podał Eurostat.

forsal.pl 2020-01-23
Prezydent Duda spotkał się w Davos z szefową MFW

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Davos z dyrektor zarządzająca MFW; Kristalina Georgiewa podkreśliła znakomitą kondycję polskiej gospodarki jako przykładu odpowiedzialnego rozwoju na tle wyzwań dla stabilności ekonomicznej - przekazał PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

forsal.pl 2020-01-23
Putin zapewnił matkę Izraelki skazanej za narkotyki, że wszystko będzie dobrze

Prezydent Rosji Władimir Putin zapewnił w czwartek w Jerozolimie matkę Naamy Issachar, obywatelki Izraela i USA, która została skazana w Rosji na 7,5 roku więzienia za przemyt narkotyków, że wszystko będzie dobrze. O jej uwolnienie zabiegają władze izraelskie.

forsal.pl 2020-01-23
Duda podpisze nowelę ustaw sądowych. Te zmiany są potrzebne

Prezydent Andrzej Duda podpisze nowelizację ustaw sądowych, która zakłada m.in. rozszerzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów i wprowadzenie zmian w wyborze I prezesa SN powiedział w czwartek prezydencki minister Andrzej Dera.

forsal.pl 2020-01-23
MFiPR: ok. 450 mld zł to wartość inwestycji, które do końca 2019 roku dofinansowano z funduszy UE

Prawie 450 mld zł to wartość inwestycji, które do końca 2019 roku zostały dofinansowane funduszami unijnymi na lata 2014-2020 - poinformowało w czwartek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

forsal.pl 2020-01-23
W SN trwa posiedzenie trzech Izb - Cywilnej, Karnej i Pracy

Po godz. 10 sędziowie trzech Izb Sądu Najwyższego - Cywilnej, Karnej i Pracy - weszli na salę, gdzie obradują; posiedzenie jest niejawne, na razie nie wiemy, jakie kwestie są omawiane - przekazał w czwartek PAP Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego Sądu Najwyższego.

forsal.pl 2020-01-23
Emilewicz: W Polsce brakuje 2 mln mieszkań. Lukę można zlikwidować w dekadę

Satysfakcjonująca liczba mieszkań na 1000 mieszkańców to 440. W Polsce na 1000 osób mamy 370 mieszkań. Brakuje więc 2 mln mieszkań - zauważyła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Oceniła, że lukę tę można zlikwidować w dekadę.

forsal.pl 2020-01-23
Kosiniak-Kamysz: Wierzę, że jestem kandydatem, który może wygrać z Dudą WYWIAD

Wierzę, że jestem tym kandydatem, który może wygrać z obecnie urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą w wyborach prezydenckich - mówi PAP lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Podkreśla też, że jest głębokim zwolennikiem wprowadzenia na stałe do programu ludowców postulatów Pawła Kukiza.

forsal.pl 2020-01-23
Mosze Kantor: Proponowaliśmy przemówienie Andrzejowi Dudzie

- Prezydent Duda został zaproponowany jako pierwszy mówca, który miałby otworzyć wszystkie uroczystości wczoraj oficjalną kolację w domu prezydenta Izraela - red., ale zamiast tego jego miejsce zajął król Hiszpanii - powiedział Mosze Kantor, główny organizator Światowego Forum Holokaustu.

www.rp.pl 2020-01-23
Policjanci wynieśli nieprzytomnego mężczyznę z pożaru

Do pożaru prawdopodobnie doprowadził sam poszkodowany.

www.tvp.info 2020-01-23
Nie żyje znany raper. Ujawniono przyczynę śmierci

Juice WRLD przedawkował leki opioidowe.

www.tvp.info 2020-01-23
Ceny ropy w USA mocno zniżkują. Nowy chiński wirus może wpłynąć na spadek popytu

Ceny ropy w USA mocno zniżkują. Na rynkach rosną obawy, że nowy chiński wirus może wpłynąć na spadek popytu na paliwa, gdy jest nadpodaż ropy na globalnych giełdach paliw - informują maklerzy.

forsal.pl 2020-01-23
SN oddalił kasację PGNiG od kary nałożonej przez UOKiK. Spółka ma zapłacić 10,4 mln zł

Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną PGNiG w sprawie o nałożenie kary pieniężnej za niewykonanie obowiązku usunięcia z kontraktów gazowych niekorzystnych dla odbiorców rozwiązań - poinformował SN. Kara nałożona przez Prezesa UOKiK w 2015 r. to 10,4 mln zł.

forsal.pl 2020-01-23
Premier: Jedną z intencji Putina jest rozdzielenie sojuszników Stanów Zjednoczonych

Jedną z intencji prezydenta Rosji Władimira Putina jest rozdzielenie sojuszników Stanów Zjednoczonych; żeby pomiędzy sojuszników NATO zasiać ziarno niezgody - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

forsal.pl 2020-01-23
Zenek - ZWIASTUN: kiedy premiera i kto zagra w filmie o Zenku Martyniuku? OBSADA

Zenek Martyniuk - film: DATA PREMIERY, OBSADA, ZWIASTUN. Kiedy odbędzie się długo wyczekiwana premiera produkcji? Kto zagra? O czym będzie? Co już wiadomo na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy premiera filmu Zenek o Martyniuku i kto w obsadzie.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Ekspert: Chiński Rok Szczura szansą na rozwój współpracy z Państwem Środka

Rok 2020, czyli Rok Szczura, to początek nowej dekady i nowego 12-letniego cyklu w chińskiej gospodarce. To okazja na rozwój współpracy z Państwem Środka dla polskich firm.

forsal.pl 2020-01-23
Program wyborczy Andrzeja Dudy: wybory 2020 POSTULATY, PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Program wyborczy Andrzeja Dudy: wybory 2020. Co znajdzie się w programie wyborczym Andrzeja Dudy? Kiedy ogłosi start w wyborach prezydenckich 2020? Ile Andrzej Duda ma wzrostu? Ile ma lat? Sprawdźcie w tym artykule

www.radiozet.pl 2020-01-23
Polacy kupują coraz więcej. Sprzedaż detaliczna rośnie

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w grudniu 2019 r. wzrosła o 5,7 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 14,1 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Sprzedaż detaliczna w cenach bieżących wzrosła w ubiegłym miesiącu o 7,5 proc. rdr.

forsal.pl 2020-01-23
Prezes TK do I prezes SN: Zawieszenie postępownia przed SN następuje z mocy prawa

Nie ma sporu kompetencyjnego między Sejmem i prezydentem a Sądem Najwyższym - napisała w czwartek I prezes SN Małgorzata Gersdorf w piśmie do prezes TK Julii Przyłębskiej.

forsal.pl 2020-01-23
Wybierasz się za granicę? Pamiętaj o karcie EKUZ

Przed wyjazdem na ferie za granicę sprawdzić ważność karty EKUZ Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, bądź - jeśli karty nie posiadamy wyrobić ją przed wyjazdem za granicę. Należy jednak pamiętać, że w każdym państwie obowiązują inne zasady refundacji usług zdrowotnych, i np. niektóre świadczenia mogą być odpłatne, albo częś

niezalezna.pl 2020-01-23
Deutsche Bahn będzie zarządzać ukraińskimi kolejami? To wspaniała wiadomość

Ukraina chce przekazać zarządzanie swoimi kolejami państwowymi Ukrzaliznycia niemieckim kolejom Deutsche Bahn - oświadczył w czwartek premier Ołeksij Honczaruk, występując na ukraińskim śniadaniu podczas Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos.

forsal.pl 2020-01-23
Wyższa płaca, wyższe bezrobocie. Takie mogą być skutki rządowego eksperymentu ekonomicznego

Rząd, planując gwałtowne podniesie minimalnych wynagrodzeń o blisko 80 proc. w ciągu pięciu lat, proponuje eksperyment ekonomiczny, który nie miał jeszcze precedensu. Jaki będzie jego wpływ na gospodarkę realną i rynek pracy?

forsal.pl 2020-01-23
Prezydent Francji nakrzyczał na izraelską ochronę w bazylice św. Anny WIDEO

Emmanuel Macron podczas spaceru po Jerozolimie stracił panowanie nad sobą.

www.tvp.info 2020-01-23
Nowa FRYZURA Rihanny zszokowała internautów. Fani bezlitośni: Proszę cię, wróć do dawnej siebie FOTO

Rihanna pokazała się w nowej fryzurze. Nowa fryzura Rihanny, którą jest połączeniem warkoczyków i mocno natapirowanych włosków, spotkała się jednak z dość chłodnym odbiorem fanów.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Joanna Przetakiewicz chwali się prezentem z okazji rocznicy. Szał, obłęd WIDEO

Joanna Przetakiewicz nie ukrywa, że jej związek z Rinke Rooyensem układa się doskonale. W sieci pochwaliła się prezentem, jaki z okazji rocznicy sprawił jej ukochany.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Na czym polega spór kompetencyjny między Sejmem i prezydentem a SN? Marek Ast wyjaśnia

- Spór kompetencyjny jest de facto między Sejmem a Sądem Najwyższym, co do tego czy SN ma prawo tak kształtować obowiązujące prawodawstwo, jak ustawodawca, bo jeżeli miałaby zapaść uchwała, która nadaje zupełnie nowe rozumienie uchwalonym przez Sejm przepisom to jest wejście SN w prawa ustawodawcy. To już jest spor kompetencyjny. T

niezalezna.pl 2020-01-23
Jutro prezentacja Orędzia papieża Franciszka na 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

Prezentacja Orędzia papieża Franciszka na 54 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu Obyś mógł opowiadać i utrwalić w pamięci por Wj

www.niedziela.pl 2020-01-23
Schetyna poucza rząd w sprawie Światowego Forum Holokaustu. Nie podoba się skład delegacji?

Lider Platformy Obywatelskiej wyraził swoje niezadowolenie w związku ze Światowym Forum Holokaustu. Grzegorz Schetyna jest oburzony tym, że Jerozolimy nie pojechał pojechać szef MSZ Jacek Czaputowicz. Mógłby wówczas odpowiedzieć na ewentualny atak prezydenta Rosji Władimira Putina - przekonuje szef PO.

niezalezna.pl 2020-01-23
Dwa sztaby przy prezydencie Andrzeju Dudzie. Wiemy, kto nimi pokieruje

Portal Niezalezna.pl dowiedział się nieoficjalnie, że w kampanii wyborczej prezydentowi Andrzejowi Dudzie pomagać będą dwa sztaby. Na czele obu sztabów staną europosłowie Prawa i Sprawiedliwości - Beata Szydło i Joachim Brudziński.

niezalezna.pl 2020-01-23
Jan Stefanów SVD: nie chodzi tylko o czytanie Biblii, ale o wsłuchiwanie się w Boga

Papież nie ustanowił Niedzieli Biblijnej, lecz Niedzielę Słowa Bożego. Nie chodzi tylko o czytanie Biblii, ale o wsłuchiwanie się w Boga mówiącego do nas poprzez dzieło stworzenia, poprzez księgi Pisma Świętego i we wspólnocie Kościoła - mówi Jan Stefanów SVD, sekretarz generalny Katolickiej Federacji Biblijnej.

www.deon.pl 2020-01-23
Kierwiński: Przy powoływaniu KRS mogło dojść do złamania prawa ROZMOWA

Bądźmy poważni. Wiadomo, że publikacji nie zakazał żaden urząd. To decyzja PiS. To są rozkazy z najwyższych szczebli tej partii. Prawdopodobnie podczas zbierania tych podpisów zrobiono takie rzeczy, że wstydzą się ich nawet w PiS - mówi Marcin Kierwiński z PO.

Święta rozpędziły konsumpcję

Sprzedaż detaliczna zwiększyła się w grudniu ub.r. realnie o 5,7 proc. rok do roku, najbardziej od kwietnia. Biorąc pod uwagę sprzyjający wydatkom układ kalendarza, to jednak nie najlepszy wynik.

www.rp.pl 2020-01-23
Niemcy: Zdelegalizowano neonazistowską grupę Combat 18

Niemiecki rząd ogłosił w czwartek, że zakazał działalności neonazistowskiej grupie Combat 18, organizacji założonej w Wielkiej Brytanii, która w zeszłym roku była zamieszana w zabójstwo urzędnika miejskiego.

www.rp.pl 2020-01-23
Zagrali na ślubie wdowy po bossie mafii. Funkcjonariusze zwolnieni

Pięciu funkcjonariuszy służby więziennej z Neapolu, członków policyjnej orkiestry zostało zwolnionych z pracy za to, że zagrali na ślubie wdowy po bossie mafii i piosenkarza z Sycylii. Uznano, że strażnicy zaszkodzili wizerunkowi formacji.

niezalezna.pl 2020-01-23
Jedna ofiara wskutek wychłodzenia. RCB apeluje o zaniechanie obojętności

W wyniku wychłodzenia w środę zmarła jedna osoba - podało dziś Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. RCB zaapelowało, by nie być obojętnym i w przypadku, gdy ktoś potrzebuje pomocy dzwonić na numer alarmowy 112.

niezalezna.pl 2020-01-23
Łódzkie: Zabiła i zakopała swoje nowo narodzone dziecko. Grozi jej dożywocie

Za zabójstwo noworodka i zakopanie jego ciała w lesie, odpowie przed Sądem Okręgowym w Łodzi 38-latka, która zarzucanych jej przez prokuraturę czynów dopuściła się w kwietniu ubiegłego roku. Grozi jej dożywocie.

niezalezna.pl 2020-01-23
Dyplomata z USA: Możemy zabić następcę Sulejmaniego

Brian Hook, specjalny przedstawiciel USA ds. Iranu zagroził, że następcę zabitego przez USA gen. Kasema Sulejmaniego, dowódcę brygad al-Kuds, może spotkać ten sam los, co jego poprzednika, jeśli będzie podążał tą samą ścieżką i zabijał Amerykanów.

www.rp.pl 2020-01-23
Płock: modlitwa ekumeniczna w miejscu kultu Jezusa Miłosiernego

- Prośmy Boga aby nadszedł wytęskniony dzień w którym wszyscy uczniowie Jezusa będą mogli zasiąść przy jednym stole Pańskim - powiedział 22

www.niedziela.pl 2020-01-23
M jak miłość, odcinek 1489: Aneta zmusi Izę do składania fałszywych zeznań?

M jak miłość to popularny serial Telewizji Polskiej. Co się wydarzy w 1489. odcinku M jak miłość? Jak potoczą się losy bohaterów? Podajemy streszczenie 1489. odcinka serialu M jak miłość.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Prezydent Duda spotkał się w Davos z sekretarzem generalnym NATO

Sytuacja na Bliskim Wschodzie, szczególnie w Iraku, była tematem czwartkowego spotkania w Davos prezydenta Andrzeja Dudy z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem - poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

www.deon.pl 2020-01-23
WOŚP 2020 - ile zebrali i czy będzie rekord? AKTUALNA KWOTA WOŚP 23.01

Ile zebrał WOŚP 2020? AKTUALNĄ KWOTĘ można znaleźć w tym artykule. Czy w tym roku ponownie uda się pobić rekord i ile uda się zebrać pieniędzy? Szczegółowe informacje na temat tego, ile zebrał WOŚP 2020 i aktualną kwotę zebraną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy 2020, będziemy aktualizować.

www.radiozet.pl 2020-01-23
The Kissing Booth 2: kiedy premiera kolejnej części? ZWIASTUN, OBSADA

Kiedy premiera The Kissing Booth 2 i zwiastun nowej części? W maju film miał swoją premierę na Netflix i od tej pory zdobył wielu fanów, która oczekuje na kontynuację. Sprawdzamy, czy są już pierwsze informacje na temat 2. części.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Bogdan Kalus - wzrost, wiek, żona, filmy, Insta. Kim jest uczestnik Tańca z Gwiazdami 11?

Kim jest Bogdan Kalus? Żona, wzrost, wiek, filmy, Ranczo, Instagram, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat uczestnika 11. edycji programu Taniec z Gwiazdami, można znaleźć w tym artykule.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Prezydent rozmawiał z szefem OPEC. Tematem rynek surowców energetycznych

Sytuacja na Bliskim Wschodzie oraz w Wenezueli i jej wpływ na rynek surowców energetycznych, a także

niezalezna.pl 2020-01-23
Śledzik 2020 - kiedy jest, co to za dzień i jak się go obchodzi? DATA

Śledzik 2020 - kiedy jest? Co to za dzień? Jak się go obchodzi i skąd się wziął? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy jest Śledzik 2020 oraz co to za święto.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Piotr Żyłka: to najbardziej przejmujący utwór, jaki usłyszałem w ostatnim czasie

W tym utworze Maty jest tak wiele piękna. Prawdziwego, złożonego, skomplikowanego, pełnego pragnień i wątpliwości, z czarną i białą stroną. I z mnóstwem odcieni szarości. To poruszająca modlitwa - pisze w mediach społecznościowych Piotr Żyłka.

www.deon.pl 2020-01-23
Tłusty Czwartek 2020 - kiedy wypada święto pączków i jaka jest historia zwyczaju? DATA

Tłusty Czwartek 2020 - DATA: kiedy wypada święto pączków i faworków? Jaka jest historia tego zwyczaju? Jak się go obchodzi? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy jest Tłusty Czwartek w 2020 roku.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Zatruci czadem trafili do szpitala

Pięć osób zatrutych czadem, w tym dwoje dzieci, przewieziono w środę późnym wieczorem do szpitala. Są to mieszkańcy budynku wielorodzinnego w Bielsku-Białej - podał dziś rzecznik bielskich strażaków st. kpt. Patrycja Pokrzywa. Życiu poszkodowanych nic nie zagraża.

niezalezna.pl 2020-01-23
Premier Mateusz Morawiecki nie ma złudzeń: Putin chce zasiać ziarno niezgody w NATO

Mamy obawy, że w Jerozolimie nastąpi próba przekłamania, jesteśmy gotowi, żeby na nią odpowiedzieć, nie odstąpimy od prawdy nt. II wojny światowej - ocenił premier Mateusz Morawiecki. Dziś media na całym świecie opublikują list prezydenta Andrzeja Dudy.

niezalezna.pl 2020-01-23
Zatrucie czadem w domu wielorodzinnym. Pięć os b w szpitalu

Na miejsce wezwani zostali kominiarze i specjaliści od instalacji gazowej.

www.tvp.info 2020-01-23
Postrzelony przez komandosa żołnierz jest w ciężkim stanie

Prokuratura wszczęła postępowanie.

www.tvp.info 2020-01-23
Odbudowa Notre-Dame zacznie się za rok. Jak długo potrwa?

Odbudowa katedry Notre-Dame rozpocznie się w 2021 roku i potrwa przynajmniej 5 lat - poinformował generał Jean-Louis Georgelin wyznaczony przez prezydenta Emmanuela Macrona na koordynatora prac rekonstrukcyjnych.

Nasza korespondencja z Los Angeles: Trwają przygotowania do Grammy Awards

W niedzielę 26 stycznia odbędzie się w Los Angeles 62. gala wręczenia nagród muzycznych Grammy. Ceremonia uhonorowania najlepszych muzyków roku odbędzie się w Staples Center, gdzie poza koncertami odbywają się mecze koszykówki słynnych drużyn Lakers i Clippers, oraz drużyny hokejowej Kings. Gala wręczenia najważniejszych nagród muz

niezalezna.pl 2020-01-23
Hermeliński: nie ma żadnego sporu kompetencyjnego, wniosek Marszałek Sejmu złożony w złej wierze

Nie ma żadnego sporu kompetencyjnego. Złożony w złej wierze wniosek marszałek Sejmu to kolejna próba zablokowania posiedzenia Sądu Najwyższego - powiedział w TVN24 Wojciech Hermeliński, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.

www.rp.pl 2020-01-23
Szkolenie strzeleckie elewów

Po tygodniu szkolenia teoretycznego, elewi z Ośrodka Szkolenia Służby Przygotowawczej 10. Brygady Logistycznej wykonali ostre strzelanie z broni osobistej - informuje oficjalny portal brygady.

niezalezna.pl 2020-01-23
Gersdorf do Przyłębskiej: nie ma sporu kompetencyjnego

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf w piśmie do prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej stwierdziła, że nie istnieje spór kompetencyjny między Sejmem i prezydentem a Sądem Najwyższym - informuje portal tokfm.pl.

www.rp.pl 2020-01-23
Nie pozwolili mówić prezydentowi w Jerozolimie. A teraz wyrażają żal z powodu nieobecności Dudy

Organizatorzy Światowego Forum Holokaustu w Izraelu nie umożliwili zabrania głosu przedstawicielowi Polski. W związku z tym prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że nie weźmie on w nim udziału. Prezydent podkreślił, że jest to stanowisko jego oraz rządu. Dziś, w dniu Forum dyrektor Jad Waszem Awner Szalew wyraził żal z powodu nieo

niezalezna.pl 2020-01-23
Spór o kompetencje. ZNAMY treść korespondencji Przyłębskiej i Gersdorf

Nie ma sporu kompetencyjnego między Sejmem i prezydentem a Sądem Najwyższym - czytamy w piśmie I prezes SN Małgorzaty Gersdorf do Prezes TK Julii Przyłębskiej. W odpowiedzi Prezes Trybunały wskazała, że pismo Gersdorf jest bezprzedmiotowe, a zawieszenie posiedzenia trzech Izb SN następuje z mocy prawa.

niezalezna.pl 2020-01-23
Dyrektor Yad Vashem wyraził żal z powodu nieobecności prezydenta Dudy na Forum

Jest mi bardzo przykro, że prezydent Andrzej Duda zdecydował się nie przyjeżdżać na V Światowe Forum Holokaustu - powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Yad Vashem w Jerozolimie dyrektor tego instytutu Awner Szalew.

www.deon.pl 2020-01-23
Małgorzata Rozenek-Majdan zostanie aktorką? Wystąpi w teatrze

Małgorzata Rozenek-Majdan ma szansę spełnić swoje kolejne marzenie. Gwiazda ma spróbować sił w aktorstwie, występując na deskach teatru.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Winnicki: Patrioci pamiętają, kto pełza przed Izraelem

Patrioci pamiętają kto od lat pełza przed Izraelem i bredzi o 'sojuszniku' - pisze na swoim profilu na Facebooku lider Ruchu Narodowego, Robert Winnicki, poseł Konfederacji.

www.rp.pl 2020-01-23
Spisek przeciwko Ameryce: Nowy serial HBO z Winoną Ryder. Kiedy premiera?

Spisek przeciwko Ameryce to nowy serial HBO, w którym zobaczymy między innymi Winonę Ryder. Kiedy serial trafi na platformę i o czym będzie opowiadał? Zdradzamy szczegóły.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Zenek: Pojawił się zwiastun zapowiadający film o królu disco polo WIDEO

Zenek to film, który przedstawi historię najbardziej rozpoznawalnego piosenkarza disco polo. Pojawił się pierwszy zwiastun zapowiadający film. Czego się spodziewać i kiedy Zenek trafi do kin?

www.radiozet.pl 2020-01-23
Akcja i pasja

Akcja Katolicka jest tam gdzie jest pasja Projekt życia jaki obieramy w AK musi być konkretny musi być przejrzysty

www.niedziela.pl 2020-01-23
Lewis Hamilton: Zapłacę Kimiemu Raikkonenowi, żeby został w F1

Mistrz świata nie chce być najstarszy w stawce.

www.tvp.info 2020-01-23
Anna Lewandowska pokazała rozczulające zdjęcie córki. Klara czeka na rodzeństwo

Anna Lewandowska rozczuliła fanów najnowszym zdjęciem. Trenerka pokazała, jak jej córka Klara oczekuje na rodzeństwo. Widać, że nie może się doczekać.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Najmłodsza CÓRKA Wiśniewskiego nagrała pierwszy teledysk. Zrobi karierę jak Roksana Węgiel? WIDEO

Vivienne Wiśniewska została piosenkarką. 11-letnia córka Michała Wiśniewskiego opublikowała swój pierwszy teledysk do piosenki Nie straszne strachy.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Blanka Lipińska o zazdrości innych autorów. Koledzy pisarze mi nie gratulują

Blanka Lipińska dzięki serii książek 365 dni stała się jedną z najpoczytniejszych polskich pisarek. Autorka wyznała, że spotyka się z niechęcią innych pisarzy.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Prezes TK odpowiada prezes SN: Pani pismo jest bezprzedmiotowe

Rozstrzygnięcie w tej sprawie stanowi wyłączną kompetencję Trybunatu Konstytucyjnego .

www.tvp.info 2020-01-23
Małgorzata Rozenek przytyła w ciąży? Pokazała nowe zdjęcia. Beczułka

Małgorzata Rozenek pokazała nowe zdjęcia w ciąży. Żona Radka Majdana zażartowała na temat swoich powiększonych kształtów.

www.radiozet.pl 2020-01-23
365 dni: Opublikowano drugi zwiastun filmu. Fanki: Jeszcze lepszy niż poprzedni WIDEO

365 dni doczekało się drugiego zwiastuna. Ekranizacja powieści autorstwa Blanki Lipińskiej pojawi się w kinach już niebawem.

www.radiozet.pl 2020-01-23
Dyrektor Jad Waszem: przykro mi z powodu nieobecności prezydenta Dudy, ale proponowano mu zabranie głosu Kresy

Awner Szalew, dyrektor Instytutu Jaw Waszem w Jerozolimie powiedział, że przykro mu z powodu nieprzybycia prezydenta Polski na Światowe Forum Holokaustu. Mówił o tym występując u boku Wiaczesława Mosze Kantora, kontrowersyjnego organizatora i sponsora wydarzenia. Obaj twierdzili, że oferowano Andrzejowi Dudzie możliwość zabrania gł

kresy.pl 2020-01-23
Transparency International: Korupcja na świecie ma się dobrze

Co łączy Rosję, Dominikanę, Kenię, Liberię, Mauretanię, Papuę-Nową Gwineę, Paragwaj i Ugandę? Ten sam ogromny poziom odczuwania korupcji. Najmniej korupcji jest w Danii i Nowej Zelandii. Polska spadła na 41 miejsce wśród 180 ocenionych krajów.

www.rp.pl 2020-01-23
Występowała u boku Pavarottiego i Carrerasa. Dziś Tresa Żylis-Gara kończy 90 lat

Śpiewaczka Teresa Żylis-Gara sopran kończy w czwartek 90 lat. Przez 16 sezonów pracowała w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, występowała z takimi sławami, jak Luciano Pavarotti, Herbert von Karajan, Jose Carreras.

niezalezna.pl 2020-01-23
Wiadomo, kiedy ruszy odbudowa Notre Dame. Brak porozumienia ws. wizji rekonstrukcji

Odbudowa katedry Notre-Dame rozpocznie się w 2021 roku i potrwa przynajmniej 5 lat - podał generał Jean-Louis Georgelin. Ten został wcześniej wyznaczony przez prezydenta Emmanuela Macrona na koordynatora prac rekonstrukcyjnych.

niezalezna.pl 2020-01-23
Agnieszka Kamińska nową szefową Polskiego Radia

Rada Mediów Narodowych podjęła decyzję o odwołaniu z funkcji prezesa Polskiego Radia Andrzeja Rogoyskiego i o mianowaniu na to stanowisko Agnieszkę Kamińską. Ta od grudnia 2019 roku była członkiem zarządu spółki.

niezalezna.pl 2020-01-23
Gersdorf pisze do Przyłębskiej, a ta odpowiada: Pismo bezprzedmiotowe

Nie ma sporu kompetencyjnego między Sejmem i prezydentem a Sądem Najwyższym - napisała w czwartek I prezes SN Małgorzata Gersdorf w piśmie do prezes TK Julii Przyłębskiej. Prezes Trybunału odpowiedziała, że pismo Gersdorf jest bezprzedmiotowe, a zawieszenie posiedzenia trzech Izb SN następuje z mocy prawa.

Ministerstwo cyfryzacji: pierwsze spotkanie Grupy Roboczej ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Internecie

Wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie Grupy Roboczej ds Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Internecie powołanej przez Ministerstwo Cyfryzacji W

www.niedziela.pl 2020-01-23
Student aresztowany w Chinach za ćwierkanie

20-latek wywierał negatywny wpływ na społeczeństwo .

www.tvp.info 2020-01-23
Oświadczenie gliwickiej kurii ws. księdza podejrzanego o przestępstwa seksualne

Kuria Diecezjalna w Gliwicach wyraziła w środę głęboki smutek i żal w związku ze sprawą księdza Andrzeja N., któremu prokuratura zarzuca wielokrotne wykorzystanie seksualne młodej kobiety, w tym zgwałcenie pokrzywdzonej.

www.deon.pl 2020-01-23
Samolot z Wuhan wylądował w Rzymie. Podejrzenie koronawirusa

Skanerami zmierzono wszystkim przybyłym temperaturę.

www.tvp.info 2020-01-23
Nie żyje dziennikarka Trójki Maja Borkowska

Nie żyje dziennikarka Maja Borkowska, od 1996 roku, przez 20 lat pracowała w Radiowej Trójce - poinformowało we czwartek Polskie Radio. Borkowska od kilku lat chorowała na nowotwór.

Wójcik: Jeżeli SN będzie prowadził postępowanie, to będzie rażące naruszenie przepisów prawa

Jeżeli Sąd Najwyższy podejmie uchwałę i będzie prowadził postępowanie, to będzie rażące naruszenie przepisów prawa - powiedział w czwartek wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Dodał, że sędziowie SN mają tego świadomość.

Rutkowska: Antykoncepcja kadrowa mediów publicznych OPINIA

Ostatnie ruchy personalne w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu wskazują na ciężką chorobę mediów publicznych.

Dera: Nie ma żadnego sztabu kryzysowego. Monitorujemy

- Nie ma żadnego sztabu kryzysowego, ale oczywiście jest to monitorowane - powiedział Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta RP, zapowiadając reakcję Andrzeja Dudy na ewentualne oskarżenia Władimira Putina pod adresem Polski na Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie.

www.rp.pl 2020-01-23
Standard życia nie wzrośnie, bezrobocie już tak

Rząd, planując gwałtowne podniesie minimalnych wynagrodzeń o blisko 80 proc. w ciągu pięciu lat, proponuje eksperyment ekonomiczny, który nie miał jeszcze precedensu. Jaki będzie jego wpływ na gospodarkę realną i rynek pracy?

V Światowe Forum Holokaustu w Jerozolimie bez prezydenta Dudy RELACJA

46 szefów państw i rządów weźmie udział w czwartek w V Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, przypadającej 27 stycznia. Na forum nie przyjedzie prezydent Andrzej Duda, dla którego organizatorzy nie przewidzieli wystąpienia.

Prezydent Andrzej Duda: Nieobecność w Jerozolimie to m j protest

Andrzej Duda nie poleciał do Jerozolimy, bo organizatorzy nie przewidzieli czasu na jego przem wienie.

www.tvp.info 2020-01-23
Israel Kac osobiście przywitał Putina na lotnisku i... dziękował Armii Czerwonej

Minister spraw zagranicznych Izraela Israel Kac osobiście powitał prezydenta Rosji Władimira Putina na lotnisku w Tel Awiwie. Przy okazji opowiedział mu historię swojej matki. Israel Kac postanowił korzystając z okazji na ręce Putina złożyć podziękowania dla... Armii Czerwonej za wyzwolenie jego matki z niemieckiego nazistowskiego

niezalezna.pl 2020-01-23
Ghosn przewiduje, że Nissan zbankrutuje do 2022 r

Nissan zbankrutuje w ciągu dwóch do trzech lat takie słowa miał usłyszeć od Carlosa Ghosna prawnik spotykający się z byłym prezesem sojuszu Renault, Nissana i Mitsubishi w japońskim areszcie. Rzeczniczka Nissana, odmówiła komentarza w tej sprawie.

www.auto-swiat.pl 2020-01-23
Mercedes klasy E po liftingu

W tym roku Mercedes wprowadzi do sprzedaży klasę E po modernizacji. Odświeżony samochód pojawi się w sprzedaży z nowymi silnikami oraz poprawionym systemem MBUX. Podczas pierwszych jazd częściowo zamaskowanym modelem mogliśmy przekonać się, jak spisuje się niemiecka nowość.

www.auto-swiat.pl 2020-01-23
Wielka obława CBŚP na gang handlujący bronią

Zatrzymano 28 os b i przejęto 39 sztuk broni palnej.

www.tvp.info 2020-01-23
Magnat filmowy Harvey Weinstein przed sądem

Nie przyznał się do winy.

www.tvp.info 2020-01-23
Niepowstrzymany Ronaldo. Juventus nie dał Romie szans w Pucharze Włoch

Juventus, tym razem z Wojciechem Szczęsnym jako rezerwowym, awansował do półfinału Pucharu Włoch. Piłkarze z Turynu nie dali u siebie szans Romie strzelając wszystkie gole już w pierwszej połowie. Po raz kolejny niepowstrzymany dla rywali okazał się Cristiano Ronaldo, który otworzył wynik spotkania.

niezalezna.pl 2020-01-23
Prawda o Holokauście nie może umrzeć. Zagraniczne media publikują tekst prezydenta Dudy Kresy

W związku ze zbliżającą się 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego AuschwitzBirkenau prezydent Andrzej Duda ogłosił przesłanie dotyczące Holokaustu, pt. Prawda, która nie może umrzeć. Opublikowały je w czwartek duże zagraniczne media.

kresy.pl 2020-01-23
Duma poparła zmiany w konstytucji Rosji

Izba niższa rosyjskiego parlamentu jednogłośnie przyjęła w pierwszym czytaniu projekt ustawy o zmianie konstytucji.

www.rp.pl 2020-01-23
Krzysztof Bosak: PiS i TVP stosują przemysł pogardy wobec Konfederacji

Gościem programu Jacka Nizinkiewicza #RZECZoPOLITYCE był Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji, kandydat na prezydenta RP.

www.rp.pl 2020-01-23
Francuscy producenci odetchnęli z ulgą: Ameryka otwarta dla szampana

USA jest największym rynkiem eksportu szampana.

www.tvp.info 2020-01-23
Strażnicy więzienni zwolnieni, bo zagrali na ślubie wdowy po bossie mafii

Uznano, że zaszkodzili wizerunkowi formacji.

www.tvp.info 2020-01-23
C rka byłego prezydenta oskarżona w aferze korupcyjnej

Isabel dos Santos to c rka byłego prezydenta Angoli.

www.tvp.info 2020-01-23
Syria: Rebelianci atakują armię Asada. 40 żołnierzy zabitych?

Rebelianci w Syrii zdetonowali samochody pułapki i ostrzelali pozycje syryjskiej armii w Idlib - informuje syryjska agencja informacyjna SANA.

www.rp.pl 2020-01-23
Moskiewskie laboratorium antydopingowe zawieszone

Decyzja ma skutek natychmiastowy.

www.tvp.info 2020-01-23
List prezydenta Dudy w światowych mediach: Prawda o Holokauście nie może umrzeć

List opublikował francuski dziennik Le Figaro , niemiecki dziennik Die Welt i w amerykańska gazeta Washington Post .

www.tvp.info 2020-01-23
Ostatnie pożegnanie ks. prał. Stanisława Pasyka

Odszedł wyjątkowy kapłan który wycisnął piętno swej posługi pasterskiej i proboszczowskiej posługując przez blisko 35 lat w parafii pw Św Józefa

www.niedziela.pl 2020-01-23
Prezydent Światowego Kongresu Żydów weźmie udział w obchodach 75. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz

Prezydent Światowego Kongresu Żydów WJC Ronald Lauder weźmie udział w obchodach 75 rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu

www.niedziela.pl 2020-01-23
Rząd poskąpił pieniędzy dla bezdomnych

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej przekonuje, że znajdzie dodatkowe środki. Nie wiadomo tylko jeszcze, ile i kiedy.

Vatsterzy ukradli 160 mln zł. Odzyskano z tego nieco ponad 3 proc.

Akt oskarżenia w sprawie gangu oszukującego na paliwie i podatkach.

www.tvp.info 2020-01-23
Trwa policyjna akcja Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Więcej patroli pojawi się gł wnie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadk w z udziałem pieszych i rowerzyst w.

www.tvp.info 2020-01-23
Katastrofa samolotu gaśniczego w Australii. Nie żyje załoga

Kontakt z maszyną typu C 130 Waterbomber utracono, gdy znajdowała się w g rskim rejonie Snowy Monaro.

www.tvp.info 2020-01-23
Ruszył gminny pilotaż w ramach Czystego Powietrza

Można występować o dotacje i pożyczki na termomodernizację domu i wymianę pieca grzewczego.

www.tvp.info 2020-01-23
Trudno o tym pisać, czytać, rozmawiać.... List prezydenta Dudy na łamach światowych mediów

Dziś media na całym świecie opublikowały list prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady KL Auschwitz. Poniżej w całości przywołujemy jego treść.

niezalezna.pl 2020-01-23
Morawiecki o politykach Konfederacji: Oni zamilkli, to potwierdza ich związek z Rosją

Prawdziwi patrioci bronią Polski i jej dobrego imienia .

www.tvp.info 2020-01-23
Brexit uchwalony. Decyzja należy do kr lowej

Ustawa ma dać prawnie obowiązującą moc politycznym uzgodnieniom zawartym w umowie z UE.

www.tvp.info 2020-01-23
Od kwietnia drastycznie wzrosną opłaty za parkowanie w Poznaniu

To niejedyne podwyżki, jakie szykuje magistrat.

www.tvp.info 2020-01-23
Amazon zamierza sprzedawać leki na receptę poza USA

Amazon złożył wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego 9 stycznia 2020 r.

www.tvp.info 2020-01-23